Kaptur termokurczliwy - typ Y

Kaptur – ze zgrzewem bocznym – opakowanie charakteryzujące się znakomitymi parametrami obkurczania. Do zalet stosowania należy zaliczyć niewielkie kurczenie się folii w kierunku pionowym a tym samym brak tendencji do odkrywania podstawy pakowanej palety (inaczej niż ma to miejsce w przypadku kapturów typu standard). Kaptur spełnia funkcje izolacyjne jak również dodatkowo stabilizuje produkt na palecie.

Dodatkowym atutem opakowania jest jego estetyka. Po ogrzaniu np. palnikiem, folia tworzy wręcz idealny sześcian z charakterystycznym zgrzewem bocznym w kształcie litery Y co w przypadku kapturów z nadrukiem i odpowiednim wybarwieniem pozwala uzyskać znakomity efekt dzięki zminimalizowaniu zniekształceń.  

Jedną z pozytywnych cech jest również możliwość zastosowania mniejszej grubości folii w porównaniu z kapturem standardowym co pozytywnie wpływa na obniżenie kosztów jednostkowych (w sytuacji sporej ilości zamawianych kapturów ma to niemałe znaczenie)

Kaptury tego typu posiadają szerokie zastosowanie w procesie pakowania.

Najczęściej stosowane są w przemyśle budowlanym  (np. produkcja zapraw budowlanych i kleju, cementu, cegieł i pustaków).

Parametry techniczne

opcje dla wybranej foliiopcje dla wybranej foliiopcje dla wybranej foliiopcje dla wybranej foliiopcje dla wybranej folii
opcje dla wybranej foliiopcje dla wybranej folii

Kaptur termokurczliwy - typ standardowy cięty

Kaptury ze zgrzewem górnym, wykonane z rękawa z zakładkami jak również bez zakładek. Charakteryzują się dobrymi parametrami obkurczania i podobnie jak kaptury typu Y świetnie nadają się do pakowania standardowych palet. Z racji swojej konstrukcji doskonale sprawdzają się także przy zabezpieczaniu niestandardowo wysokich ładunków. Stosowane są również jako wkłady do opakowań typu Big Bag oraz do pojemników na zalewy spożywcze.

Wykonane z nadrukiem dają możliwość dodatkowo wyeksponowania zapakowanego produktu.

Parametry techniczne

opcje dla wybranej foliiopcje dla wybranej foliiopcje dla wybranej foliiopcje dla wybranej folii
opcje dla wybranej foliiopcje dla wybranej folii

Kaptur termokurczliwy - typ standardowy na rolce z perforacją do odrywania

Kaptury nawinięte na rolce w technologii: perforacja – zgrzew – perforacja, wykonane z rękawa, półrękawa z zakładkami lub bez. Przy zastosowaniu stojaka są bardzo praktyczne, ponieważ można umieścić bardzo często kilka wymiarów kapturów w jednym miejscu. Zmniejsza to zdecydowanie czas oraz powierzchnię niezbędną do obsługi procesu pakowania. Często stosowane są w przemyśle spożywczym, ponieważ zmniejszają ryzyko zabrudzenia folii z kontakcie otoczeniem.

Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu gwarantujemy wykonanie kapturów cechujących się wysoką jakością i posiadających bardzo dobre walory użytkowe.

Parametry techniczne

Rękawy termokurczliwe do automatów pakujących

Rękawy służą do zabezpieczenia towaru przed różnymi czynnikami takimi jak wilgoć czy kurz.

Dodatkowo wpływają one na zabezpieczenie towaru w procesie magazynowym oraz podczas transportu.

Dzięki naszemu dużemu doświadczeniu w produkcji tego typu asortymentu w pełni dostosowujemy nasz produkt dla potrzeb indywidualnych odbiorcy. Z uwagi na coraz większe wymagania klientów rękawy wykonujemy w technologii mono lub w większości ze względu na użycie różnej konfiguracji surowca – wielowarstwowe - co w znacznym stopniu zapewnia ich bezproblemowe użycie na maszynach pakujących.

Oferujemy rękawy na tubach Ø 76 oraz Ø 152.

Szerokie zastosowanie tych produktów to głównie przemysł budowlany, spożywczy, huty szkła.

Folie dostępne są z nadrukiem fleksograficznym lub bez.

Parametry techniczne

Stretch Hood

Folia stretch hood jest produktem zaawansowanym technologicznie, wymagającym nowoczesnego parku maszynowego oraz dużej wiedzy dotyczącej stosowanych tworzyw i technologii przetwórstwa. Proces pakowania palet w tym przypadku odbywa się bez udziału gorącego powietrza a na zasadzie rozciągania folii na zimno i nakładania opakowania na produkt.

Stretch hood używany jest najczęściej przez firmy takie jak cementownie, huty szkła, firmy z branży chemii budowlanej, nawozów sztucznych czy ceramiki budowlanej. Ze względu na skrócenie czasu pakowania palety, jak również obniżenie masy opakowania jednostkowego ta właśnie metoda pakowania staje się coraz bardziej popularna.

Folia stretch hood produkowana jest w postaci rękawa z zakładkami. Rękaw może być wykonany bez lub z nadrukiem fleksograficznym do 6 kolorów.

Wieloletnie doświadczenie w produkcji tego rodzaju folii pozwala nam na wprowadzanie zmian w recepturze i dostosowanie jakości do wymagań i potrzeb klienta.

Nowością stosowaną od niedawna na polskim rynku opakowań jest folia  z dodatkiem adhezyjnym umożliwiającym ochronę przed promieniami UV nie tylko samej folii ale również np. worków na paletach. Folia o takich parametrach znajduje zastosowanie między innymi wśród producentów nawozów sztucznych.

W ofercie mamy wąskie rękawy SH o obwodzie 2000 mm, ale także folie SH do pakowania dużych palet o obwodzie do 7000 mm.

Zalety pakowania w folię typu stretch hood:

  • oszczędność energii – nie jest wymagane dodatkowe ogrzewanie folii w celu jej obkurczenia,
  • mniejszy koszt opakowania jednostkowego w porównaniu do np. kapturów czy rękawa termokurczliwego,  
  • większa stabilność produktu na palecie,
  • lepsze zabezpieczenie produktu przed wpływem czynników atmosferycznych.

Parametry techniczne

Wkłady do worków Big Bag

Wkłady do worków Big Bag

Worki kontenerowe typu Big Bag służą między innymi do pakowania towarów sypkich wielkopojemnościowych. Produkowane są w rożnych wymiarach oraz z różnych typów surowców (LDPE/HDPE regranulat) w zależności od wymagań od potrzeb i wymagań klientów.

Wkłady do woków  Big Bag znajdują szerokie zastosowanie między innymi w przemyśle spożywczym, nawozowym itp.

Parametry techniczne

Folie do styropianu i wełny mineralnej

Folie do styropianu i wełny mineralnej

Oferowane przez nas folie do pakowania styropianu i wełny mineralnej, o grubości od 20 do 60 mikronów, produkowane są w technologii mono lub wielowarstwowej. Wykonane w postaci taśmy w zależności od wymagań klienta mogą być wysoce transparentne lub posiadać wybarwienie w masie.

Folia może zawierać dodatki poprawiające jej właściwości, w tym stabilizator powodujący większą odporność na działanie promieni UV.

Taśmy oferowane są z nadrukiem fleksograficznym do 8 kolorów, a stosowane przez nas odporne na działanie światła farby zapewniają wysoką trwałość nadruków.

Parametry techniczne

Folie budowlane - ochronne - hydroizolacyjne

Produkujemy folie izolacjne (z surowca oryginalnego oraz przetworzonego), które przeznaczone są do:

  • ochrony przed zawilgoceniem izolacji termicznej posadzek i innych przegród budowlanych,
  • prowizorycznego zabezpieczenia połaci dachowych,
  • ochrony izolacji wodochronnych z pap i mas bitumicznych,
  • izolacji przeciwwilgociowej podziemnych części budowli,
  • izolacji wodochronnej w konstrukcji przegród budowlanych.

Parametry techniczne

Folie do pakowania napojów

Folie do pakowania napojów

Folia w postaci taśmy termokurczliwej służy do pakowania napojów w butelkach szklanych lub PET, na automatach pakujących.

Na bazie sprawdzonych i nowoczesnych receptur produkujemy taśmy o świetnych parametrach mechanicznych .

Wieloletnie doświadczenie w produkcji folii daje nam możliwość swobodnej modyfikacji składu folii w celu zwiększenia jej wytrzymałości, termokurczliwości czy też transparentności.

Wyodrębniona komórka kontroli jakości a co za tym idzie systematyczne badania w naszym laboratorium pozwalają nie tylko utrzymywać wysoką jakość produktu ale także zdobywać wiedzę, która pozwala nam na sukcesywne wprowadzanie nowych rozwiązań w celu ciągłego ulepszania produktu.

Na wszystkich naszych foliach oferujemy druk zdjęciowy do 8 kolorów.

Parametry techniczne

Folie biodegradowalne

Produkujemy folie w postaci taśmy, rękawa lub półrękawa.

Folie wykonane z kopolimerów biodegradowalnych poliestrów zawierających dodatek wpływający na przyspieszony rozkład tworzyw sztucznych. Zaznacza się coraz większe wykorzystanie tych produktów  w ogrodnictwie, jak również przy produkcji worków śmieciowych, toreb sklepowych czy worków na zwłoki co w konsekwencji wpływa na ograniczenie zanieczyszczeń w środowisku naturalnym.

Produkowane folie mogą być bezbarwne lub barwione w masie.

Parametry techniczne