Folia do ściółkowania i nasadzeń

Folia do ściółkowania produkowana jest w technologii trójwarstwowej. Jest to folia czarno-biała a jej zadaniem jest poprawa warunków termicznych podłoża. Warstwa biała ma za zadanie poprawę warunków świetlnych roślin, natomiast warstwa czarna eliminuje wzrost chwastów i glonów. Folia ta ma dużą wytrzymałość mechaniczną i jest odporna na promieniowanie UV.  

Dzięki zastosowaniu perforatorów o dużej średnicy wykonujemy folię do nasadzeń truskawek, ogórków czy sałaty.

Parametry techniczne

Taśma do pakowania podłoża do produkcji pieczarek

Obecnie coraz rzadziej producenci pieczarek przygotowują u siebie podłoże. Dużo bardziej popularne stało się stosowanie gotowego fabrykatu.

FOLPLAST od wielu lat współpracuje z czołowymi producentami podłoża do pieczarek dostarczając folię o wysokich parametrach jakościowych stosowaną do pakowania gotowych pod uprawę kostek.

Parametry techniczne

Kaptury do sianokiszonki

Proces kiszenia przebiega w warunkach beztlenowych a głównym zadaniem kaptura jest izolowanie zielonki od dostępu powietrza.

Produkowane przez nas wytrzymałe, białe kaptury polietylenowe zawierają między innymi stabilizator UV, który pozwala na skuteczną izolację nawet do 18 miesięcy.

Standardowe kaptury o wymiarze: 1300 /400/ x 3000 x 0,08 mm, są przeznaczone do sporządzania sianokiszonki z odpowiednio przygotowanej beli materiału roślinnego o średnicy 1,2 m.

Zastosowanie się do poniższych wskazówek gwarantuje uzyskanie bardo dobrej jakości sianokiszonki:

  • belowanie powinno nastąpić po przesuszeniu roślin i doprowadzeniu ich do zawartości ok. 40% suchej masy (1-2 dni suszenia w zależności od nasłonecznienia),
  • do prasowania bel używamy pras wysokiego zgniotu najlepiej z zespołem tnącym materiał wejściowy (gwarancja dobrego ubicia z małą ilością powietrza),
  • wkładanie bel do worków powinno nastąpić do dwóch godzin od sprasowania najlepiej w miejscu ich magazynowania,
  • zawiązując worek staramy się pozostawić jak najmniej powietrza w środku,
    składowanie bel powinno odbywać się na powierzchni płaskiej,
  • w przypadku drobnego uszkodzenia mechanicznego (perforacja kaptura) odwrotnie uszczelniamy uszkodzenie taśmą klejącą.

Parametry techniczne

Worki, Rękawy i Taśmy do Pakowania Torfu , Kory, Ziemi oraz innych produktów sypkich.

W zależności od Państwa potrzeb i przewidzianego zastosowania, opakowania te produkowane są w formie worków i wytwarzane są z polietylenu LDPE lub MDPE, z dodatkami barwiącymi oraz modyfikującymi właściwości fizyczne folii.

Oprócz wyrobu gotowego jakim są worki, produkujemy także taśmy i rękawy do automatów pakujących. Folia przeznaczona na te opakowania wytwarzana jest w technologii trój lub pięciowarstwowej a gotowy produkt może być dostarczony, także w formie laminatu.

Wszystkie nasze produkty mogą być chronione przed działaniem promieni UV, a także blokować ich dopływ do wewnątrz opakowania.

Rozbudowany park maszynowy pozwala nam na nadruk zarówno prostych jak i zdjęciowych, 8 kolorowych wzorów.

Parametry techniczne