Folplast

Wytwarzamy rocznie ponad 38.000 ton opakowań na wielu liniach produkcyjnych. Nasza oferta ciągle poszerza się poszerza o nowe rodzaje folii. Rozwijamy się i podążamy za nowymi trendami i nowościami technicznymi.  Zatrudniamy blisko 250 pracowników. Otrzymaliśmy 10 prestiżowych nagród i wyróżnień.

To nasza firma w liczbach. Za każdą z nich stoi rodzinna historia sięgająca 1990 roku.

Firma z rodzinną historią

Od dnia, w którym Romuald i Ryszard Pawlikowie założyli spółkę Folplast, minęło 30 lat. W tym czasie pierwszą linię produkcyjną zastąpił nowoczesny park maszynowy. Początkowy zakres działalności poszerzył się o pełen wachlarz usług, a infrastruktura firmowa osiągnęła rozmiary czołowego polskiego producenta opakowań foliowych.

Bez wątpienia dużo się u nas działo. Ale jedno pozostało bez zmian – od początku byliśmy firmą rodzinną i tak jest do dziś. W firmie pracują założyciele oraz ich dzieci, realizując strategię opartą na dobrej komunikacji i płynnej sukcesji.

Jesteśmy firmą rodzinną w pełnym tego słowa znaczeniu.

Wiarygodny partner

Wprowadzamy nowe technologie, nieustannie podnosimy jakość naszych wyrobów i stawiamy sobie nowe wyzwania. W 2004 roku wdrożyliśmy system zarządzania jakością ISO 9001:2015 oraz globalny standard bezpieczeństwa żywności w zakresie produkcji opakowań PE BRC IoP. Za naszymi działaniami stoi polityka jakości, ale i dbałość o relacje. Budujemy partnerskie stosunki z klientami i dostawcami. Wierzymy, że klimat współpracy jest nie mniej ważny niż jakość produktów.

Odpowiedzialny pracodawca

Nawet najnowocześniejsze urządzenia nie zastąpią człowieka. Pamiętamy o tym w naszej firmie na co dzień. Zależy nam, by wszyscy pracownicy czuli się tutaj dobrze. Dbamy o standardy bezpieczeństwa, umożliwiamy rozwój zawodowy i… znamy swoje imiona. Stwarzamy stabilne warunki zatrudnienia i rodzinną atmosferę.

Certyfikat BRC
Certyfikat ISO

Wyróżnienia, nagrody i certyfikaty:

Jesteśmy wielokrotnym laureatem konkursu Gazele Biznesu organizowanego przez gazetę „Puls Biznesu”.

  • W 2022 roku otrzymaliśmy certyfikat ISO 9001:2015 
  • W 2022 roku kolejny raz otrzymaliśmy wyróżnienie „Diamenty Forbes’a”
  • W 2019 roku otrzymaliśmy wyróżnienie „Diamenty Forbes’a”
  • W 2019 roku firma otrzymała certyfikaty „Firma Godna Polecenia” oraz „Wiarygodny Partner w Biznesie”, a zarząd otrzymał tytuł „Liderów Przedsiębiorczości”
  • W 2018 roku przyznano nam certyfikat Złoty Płatnik
  • W 2018 roku otrzymaliśmy po raz pierwszy wyróżnienie Tygodnika WPROST
  • W 2014 roku otrzymaliśmy certyfikat BRC
  • W 2014 roku otrzymaliśmy Certyfikat Wiarygodności Biznesowej nadawany przez Bisnode Polska Sp. z o.o.
  • W 2012 roku zostaliśmy laureatami prestiżowej nagrody Polymer Prosperity miesięcznika Plastics Review „Gazela Biznesu”
  • W latach 2010 – 2019 znaleźliśmy się w gronie najbardziej zyskownych, rodzinnych firm w Polsce