Folie do laminacji

Oferowane folie do tworzenia złożonych, laminowanych struktur z innymi materiałami takimi jak folie PET, OPP, PA, PE, PVC służą do produkcji opakowań przeznaczonych w głównej mierze dla przemysłu spożywczego (wyroby mięsne, rybne, mrożonki, produkty sypkie, wyroby higieniczne ). Nasze folie wykonywane są w technologii 3 i 5 warstwowej.

Parametry techniczne

Folie barierowe

Produkujemy wielowarstwowe folie barierowe w strukturach  PE/PA/PE  lub  PE/EVOH/PE służące w głównej mierze do pakowania produktów spożywczych.

Parametry techniczne

Folie do etykiet COC

Dostarczamy Państwu folie PE cechujące się wyjątkowymi właściwościami optyczno-mechanicznymi, nieosiągalnymi w standardowych recepturach bazujących na standardowych surowcach LDPE/LLDPE. Nasza oferta folii COC służących do laminacji i produkcji etykiet skierowana jest do klientów, którzy na bazie tych produktów chcieliby zaproponować swoim odbiorcom najwyższą jakość na rynku.


Glossfilm

Wielowarstwowa folia do laminacji COC produkowana przy wykorzystaniu mieszanek polietylenów i kopolimerów poliolefinowych poddana procesowi orientowania w kierunku maszynowym MDO.

Produkt posiada znacznie lepsze cechy optyczno-mechaniczne w stosunku do innych folii do laminacji obecnych na rynkach.

Parametry techniczne


Labelfilm

Wielowarstwowa folia wykonana bazująca na mieszankach polietylenów i kopolimerów poliolefinowych poddana procesowi orientowania w kierunku maszynowym MDO. Dzięki znakomitej sztywności i wysokiej transparentności oraz połyskowi produkt rekomendowany jako materiał do produkcji etykiet na butelki. zastępujący folię PVC.

Parametry techniczne


Opakowania przeznaczone do pakowania pieczywa

Opakowania przeznaczone do pakowania pieczywa

Nasza firma wytwarza produkty przeznaczone do pakowania pieczywa w formie świeżej jak i mrożonej, zarówno w formie folii FFS, prostych worków z zgrzewem dolnym jak i worków wicket. Produkty przeznaczone do przemysłu spożywczego wykonywane w naszej firmie podlegają ścisłej kontroli jakościowej w zakładowym laboratorium. Nasze folie wytwarzamy w nowoczesnych halach przemysłowych spełniających najwyższe standardy higieniczne potwierdzone certyfikatem BRC IoP w ocenie A.

 

FOLIA  BIOSFOL - INNOWACYJNE PAKOWANIE PIECZYWA 

Nowe innowacyjne folie polietylenowe z nadrukiem lub bez nadruku o doskonałych parametrach techniczno-użytkowych, posiadające właściwości biostatyczne – folia zawiera biocyd STX.

Folie dzięki swoim właściwościom hamują rozwój grzybów i pleśni wewnątrz opakowania z pieczywem wydłużając jednocześnie okres przechowywania – o 7 dni.

grubość folii  od 18 µm do 150 µm

szerokość folii od 200 mm  do 1500 mm

  

 

Parametry techniczne dla folii FFS

Parametry techniczne dla worków z zgrzewem dolnym

Typy oraz parametry worków wicket:

Typy worków wicket:

Opakowania przeznaczone do pakowania owoców i warzyw

Opakowania przeznaczone do pakowania owoców i warzyw

Folia Biozeol – innowacyjne opakowania z folii polietylenowej z wielobarwnym nadrukiem o doskonałych parametrach techniczno-użytkowych, pozwalające na wydłużenie okresu świeżości owoców o 6 dni w stosunku do materiałów obecnie stosowanych. Dzięki zawartym w opakowaniu substancją pochodzenia mineralnego hamowany jest proces starzenia owoców i warzyw.

Produkowane folie:

  • Szerokość: 200 mm – 2000 mm
  • Grubość: 20 µm – 150 µm

Parametry techniczne dla opakowań FFS wykonanych z folii Biozeol

Parametry techniczne dla worków ze zgrzewem dolnym

Parametry techniczne dla worków typu wicket

Folie MDO

MDO (MACHINE DIRECTION ORIENTATION) to proces polegający na jednoosiowym rozciąganiu wytłaczanej folii w kierunku maszynowym. Działanie to porządkuje łańcuchy polimerowe nadając folii nieosiągalne dla folii nieorientowanych właściwości:

  • większą sztywność
  • większą przezroczystość
  • większą wytrzymałość
  • mniejszą przenikalność pary wodnej i gazów
  • większą podatność na głębokie tłoczenie

Dzięki swoim właściwością folie MDO pozwalają na zastosowanie znacznie cieńszych grubości niż do tej pory co w konsekwencji powoduje mniejsze zużycie materiału oraz oszczędności dla naszych klientów.

Parametry techniczne